A világ legnagyobb mintáját emelték ki a Föld mélyéről, választ adhat az élet kialakulására
Egy nemzetközi kutatócsoport egy 1268 méter hosszú mintát tudott venni a földköpenyből, ami több mint hatszor hosszabb az eddigi mintánál.
Egy nemzetközi kutatócsoport egy 1268 méter hosszú mintát tudott venni a földköpenyből, ami több mint hatszor hosszabb az eddigi mintánál.
Hibás lehet a jelenleg oktatott elmélet a földi élet kialakulásáról, állítják a szakemberek – ez pedig alapjaiban változtathatja meg az ismereteinket a területen.
Nemcsak a légkörből, de a földrészek mozgásából származó oxigén is alakította a tengerek élővilágának sokszínűségét a földi élet kezdetén egy új tanulmány szerint.
Egy új tanulmány szerint a hosszabb, folyamatos nappali fény hatására egy különös baktérium rengeteg oxigént kezdett termelni, ezzel lehetővé téve a ma ismert élet létrejöttét.
Jóval melegebb égitestként kezdhette a mára rideggé vált Plútó törpebolygó, vélik amerikai tudósok, akik szerint az égitest akár élet kialakulására is alkalmas lehetett. Ha így történt, az organizmusokat a felszín alatt lehet érdemes keresni.
Egy friss kutatás szerint újfajta irányból kell megközelíteni, hogy egy bolygó felszínén kialakulhatott-e az élet.
Amerikai kutatók új, az általánosan elfogadott nézettel ellentétes felfedezéseket tettek, amelyek közelebb vihetik a tudós társadalmat annak pontosabb megértéséhez, hogyan alakulhatott ki az élet a Földön.
Meglepő felfedezést tettek nemrégiben amerikai kutatók, amiről a National Geographic számolt be. A korábban hittnél százszor több oxigént tartalmazhatnak a Jupiter egyik holdján, az Európán lévő hatalmas óceánok.